ДЈЕЦА СА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ У ПОСЈЕТИ ОРАХОВЦУ У БОКИ КОТОРСКОЈ
У организацији Кола српских сестара Котор и Кола српских сестара Лешак, као и Српске црквене општине Ораховачко-перашке, на одмору у Боки (Ораховцу) су дјеца из Лешка, градског насеља општине Лепосавић на сјеверу Косова и Метохије.
“Имали смо радост и благослов да нас 17. јуна овога љета Господњег посјете дјеца из Лешка. Смјештај за читаву групи у потпуности су обезбиједиле сестре Весна Јоксић из Београда и Милка Ковачевић из Котора. Многи парохијани и мјештани Ораховца,
потрудили су се да дјеци обезбиједе срдачно гостопримство и многе садржаје, да њихов боравак буде што љепши и за памћење. Између осталог,
дјеца су бродићем обишла Котор и Пераст, гдје су срдачно били дочекани, прије свега од стране свештенства и црквених општина, као и људи добре воље - угоститеља, који су им указали гостопримство.
Изузетну радост дјеци је причинила могућност
посјете Манастиру Острог, гдје су срдачно дочекани и духовно окријепљени. Посебно мјесто у њиховом боравку у Боки свакако ће остати искуство вожње жичаром Котор-Ловћен, на шта смо посебно захвални компанији Kotor cable car. Компаније је обезбиједила бесплатну вожњу за комплетну групу. Сјутра вече је планиран одлазак дјеце својим домовима на Косову и Метохији, а остаје незаборав сусрета и пламен љубави у нашим срцима!”, саопштено је из Ц.О. Ораховачко-перашке.
ФОТОГРАФИЈЕ
ПОВЕЗАНИ ЧЛАНЦИ

СПД ЈЕДИНСТВО - КОНЦЕРТ ЖЕНЕ КОМПОЗИТОРИ ПРАВОСЛАВНЕ ДУХОВНЕ МУЗИКЕ
У организацији Српског пјевачког друштва (СПД) „Јединство“ (1839)...

ДЈЕЦА СА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ У ПОСЈЕТИ ОРАХОВЦУ У БОКИ КОТОРСКОЈ
У организацији Кола српских сестара Котор и Кола српских сестара Лешак, као и...

Календар за 23. јун Свети свештеномученик Тимотеј Бруски
У граду Брусу, на граници Витиније, Фригије и Мизије, близу горе Олимпа,...


