DJECA SA KOSOVA I METOHIJE U POSJETI ORAHOVCU U BOKI KOTORSKOJ
U organizaciji Kola srpskih sestara Kotor i Kola srpskih sestara Lešak, kao i Srpske crkvene opštine Orahovačko-peraške, na odmoru u Boki (Orahovcu) su djeca iz Leška, gradskog naselja opštine Leposavić na sjeveru Kosova i Metohije.
“Imali smo radost i blagoslov da nas 17. juna ovoga ljeta Gospodnjeg posjete djeca iz Leška. Smještaj za čitavu grupi u potpunosti su obezbijedile sestre Vesna Joksić iz Beograda i Milka Kovačević iz Kotora. Mnogi parohijani i mještani Orahovca,
potrudili su se da djeci obezbijede srdačno gostoprimstvo i mnoge sadržaje, da njihov boravak bude što ljepši i za pamćenje. Između ostalog,
djeca su brodićem obišla Kotor i Perast, gdje su srdačno bili dočekani, prije svega od strane sveštenstva i crkvenih opština, kao i ljudi dobre volje - ugostitelja, koji su im ukazali gostoprimstvo.
Izuzetnu radost djeci je pričinila mogućnost
posjete Manastiru Ostrog, gdje su srdačno dočekani i duhovno okrijepljeni. Posebno mjesto u njihovom boravku u Boki svakako će ostati iskustvo vožnje žičarom Kotor-Lovćen, na šta smo posebno zahvalni kompaniji Kotor cable car. Kompanije je obezbijedila besplatnu vožnju za kompletnu grupu. Sjutra veče je planiran odlazak djece svojim domovima na Kosovu i Metohiji, a ostaje nezaborav susreta i plamen ljubavi u našim srcima!”, saopšteno je iz C.O. Orahovačko-peraške.
FOTOGRAFIJE
POVEZANI ČLANCI

SPD JEDINSTVO - KONCERT ŽENE KOMPOZITORI PRAVOSLAVNE DUHOVNE MUZIKE
U organizaciji Srpskog pjevačkog društva (SPD) „Jedinstvo“...

DJECA SA KOSOVA I METOHIJE U POSJETI ORAHOVCU U BOKI KOTORSKOJ
U organizaciji Kola srpskih sestara Kotor i Kola srpskih sestara Lešak,...

Kalendar za 23. jun Sveti sveštenomučenik Timotej Bruski
U gradu Brusu, na granici Vitinije, Frigije i Mizije, blizu gore Olimpa,...


