СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА
МИТРОПОЛИЈА ЦРНОГОРСКО-ПРИМОРСКА
СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА
МИТРОПОЛИЈА ЦРНОГОРСКО-ПРИМОРСКА

ВИДОВДАН ЛИТУРГИЈСКИ ПРОСЛАВЉЕН У ЦРКВИ СВ. ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ У ДОБРОТИ

Уз причешће бројних вјерника данас је у Цркви Св. Василија Острошког у Доброти литургијски прослављен Видовдан, посебан дан за наш народ.

Говорећи о Видовдану, који је дубоко остао усађен у свијест српског народа од Косовског боја, погибије кнеза Лазара па до данас, протојереј – ставрофор Миленко Јекић похвалио је однос парохијана који су отвореног срца прихватили дјецу из Лешка, градског насеља општине Лепосавић са сјевера Косова и Метохије, омогућивши им смјештај, исхрану и обилазак Боке.
„Дјеца су са парохом ораховачко-перашким о. Јованом Васићем управо отишли ка својим домовима, надам се пуни лијепих утисака и да ће имати о чему да причају“, казао је о. Миленко.

Видовдан се прославља у свим црквама Парохије, служе се помени косовским јунацима, у сусједној Црквеној општини грбаљској данас је Видовдански сабор, а Манастир Подластва прославља славу.

ФОТОГРАФИЈЕ

РАСПОРЕД

БОГОСЛУЖЕЊА

КАЛЕНДАР

ЦРКВЕНИ КАЛЕНДАР

СОЦИЈАЛНЕ МРЕЖЕ

ПРАТИТЕ НАС